založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Firmy na adrese virtuálního sídla

 

Po všech sáhodlouhých úvahách a sepsání pro a proti jste se nakonec rozhodli pro zřízení sídla firmy ve virtuálních kancelářích? Pak se nemusíte bát, že byste dělali chybu! Virtuální sídlo společnosti je jednou ze zákonných možností, kam umístit svou firmu. Je to možnost, která je velmi oblíbená v zahraničí, zejména pak v USA, kde se těší velké oblibě.

Co zahrnuje služba virtuálního sídla společnosti?

Tato služba v sobě zahrnuje v prvé řadě zajištění sídla společnostina vámi vybrané adrese za pár stovek měsíčně. Nemusíte si proto draze kupovat nějakou nemovitost, ani si nemusíte pronajímat kancelářské prostory za nechutně vysoké částky. Zkrátka si sjednáte sídlo společnosti na vybrané adrese napříč celou republikou, které sice nebudete fyzicky využívat, ale bude vám perfektně sloužit jakožto základní stavební prvek každé firmy.

Vaše skutečné sídlo, tedy vaše reálné místo výkonu práce, se může nacházet klidně někde úplně jinde. Na adrese virtuálního sídla společnosti budete mít uvedenou pouze oficiální adresu vaší firmy a budete ji využívat ke své prezentaci v obchodním rejstříku, ve smlouvách a daňových dokladech.

Kdo vám zajistí sídlo společnosti na vybrané adrese?

Na koho byste se měli s takovým požadavkem obrátit? Kdo vám poskytne sídlo společnosti na adrese virtuálních kanceláří?V současnosti se těmito službami zabývají specializované firmy, které poskytují pronájem virtuálních kanceláří.

Jednou z nich je i OfficeTime, u které si můžete pronajmout nejen virtuální sídlo společnosti, ale také sjednat trvalý pobyt v Praze, využít služeb vedení daňové evidence, nebo založení firmy na klíč. Veškeré informace naleznete zde.

Co je potřeba zajistit po pronájmu virtuálních kanceláří?

Není tedy těžké najít společnost, u které si můžete tuto formu sídla zajistit. Jakmile si virtuální sídlo firmy pronajmete, zkontrolujte si, zda je zde řádně označená vaše společnost na viditelném místě na budově, na zvonku a na schránce.

Pokud by zde označení vaší firmy chybělo, mohl by na vás kontrolní úřad uvalit nepříjemně vysokou pokutu až do výše 100 000 Kč nebo vám dokonce nařídit přerušení vaší činnosti.

Zároveň pamatujte také na to, že i na svých webových stránkách musíte mít řádně uvedené kontaktní údajespolečně s identifikačním číslem, celým názvem společnosti nebo podnikatele a s adresou sídla společnosti. Jinak vám hrozí pokuta až 50 000 Kč.

Firmy na adrese virtuálního sídla

Ovšem nepředstavujte si, že si pronajmete virtuální kanceláře, které budou pouze vaše. Na jedné adrese může tímto způsobem sídlit klidně i tisíce firem. Rekordmanem virtuálních adres je činžovní dům v pražské Rybné ulici č. 24, kde je aktuálně zapsáno přes 3 746 firem.

I to samozřejmě může do jisté míry ovlivnit vaši dobrou pověst a důvěryhodnost. Čím méně firem na jedné adrese sídlí, tím samozřejmě lépe, avšak na druhou stranu si za tento luxus budete muset připlatit. A stále platí, že každá firma, která v budově sídlí, musí mít náležitě označený zvonek i poštovní schránku.

Na to si proto dejte obrovský pozor!Někdy to totiž společnosti, od kterých si virtuální sídlo pronajímáte, kašlou a vám pak za to hrozí obrovské sance, od kterých se samozřejmě dané firmy distancují. Nebo se rovnou obraťte na OfficeTime, která má vždy vše v tomto ohledu v pořádku.Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace