založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Jak přemístit sídlo společnosti?

 

Sídlo společnostije důležitou adresou v životě každé firmy. Je to místo, kde vaše společnost sídlí, kterým se prezentuje, které je uvedeno v obchodním rejstříku a které najdete také na všech smlouvách a na všech fakturách. Je to skutečně klíčová položka.

Ovšem nemusíte se na druhou stranu bát, že byste už do konce vašich podnikatelských dní museli sídlit jen na jednom místě. To určitě ne! Během vaší podnikatelské kariéry můžete sídlo firmy kdykoliv změnit a přemístit. Jak na to? Na to se podíváme v tomto článku.

Přemístění sídla společnosti

Změna sídla společnosti není složitá. Svou firmu můžete přesídlit jak v rámci České republiky, tak i do zahraničí. Během celého procesu je samozřejmě potřeba řídit se platnou českou legislativou.

Změna sídla společnosti krok po kroku:

  1. Nejprve si zvolte novou adresu pro svou firmu.

  2. Tuto adresu zapište do zakladatelských listin vaší obchodní společnosti. To provedete formou notářského zápisu.

  3. Dále podejte návrh na zápis změny do obchodního rejstříku. Na tento úkon si připravte 2 000 Kč. Změnu je nutné nahlásit rejstříkovému soudu okamžitě bez zbytečného odkladu.

  4. Změnu sídla společnosti musíte nahlásit do 8 dnů ode dne změny také finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně.

Přemístění sídla firmy není složité

Vidíte, že změna sídla společnosti není neuskutečnitelným úkonem, který byste nezvládli. Je to naopak poměrně jednoduché. Přeshraniční změna sídla společnosti je potom ideální v kombinaci s evropskou společností. Pouze je nutné postupovat systematicky, na nic nezapomenout a řídit se přesně dle platných zákonů dané země. Pokud toto všechno zvládnete vyřídit, má vaše firma své nové sídlo.

Možnosti změny sídla

Stávající sídlo společnosti můžete změnit za koupené podnikatelské prostory, za pronajaté kanceláře, nebo také za virtuální sídlo firmy. Je jen na vás, která možnost je vám bližší. Všem jsme se blíže věnovali v dalších článcích na našem webu. Neváhejte a pročtěte si některý z nich. Všechny najdete zde.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace