založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Jak založit s.r.o.

Jak založit s.r.o.: Co je potřeba znát, na co je potřeba myslet

Založit si vlastní firmu není dnes nic neobvyklého ani nedosažitelného. Stačí prakticky jen chtít a i vy můžete mít svou vlastní společnost. Co je potřeba znát pro založení společnosti s ručením omezeným? Na co je potřeba myslet? Na co rozhodně nesmíte zapomenout? A jak celý proces založení vlastně probíhá? Tomu se podíváme na zoubek v následujících řádcích.

Co znamená založení společnosti?

Začneme ale úplně na začátku. Co to vlastně znamená, že je společnost s ručením omezeným založena? Tento pojem označuje okamžik, kdy dojde k uzavření společenské smlouvy. Ta je základním stavební prvkem pro založení společnosti s ručením omezeným.

Pokud se rozhodnete společnost založit sami, budete sepisovat pouzezakladatelskou listinu. Ovšem princip obou těchto dokumentů je stejný - založení s.r.o.

Firma musí existovat i v obchodním rejstříku

Avšak to, že jste si sepsali společenskou smlouvu, ještě neznamená, že vaše společnost oficiálně existuje. Dalším krokem je jejízápis do obchodního rejstříku.

Až po tomto kroku začne vaše společnost oficiálně existovat. Návrh na zápis do OR podepisují všichni jednatelé společnosti, nebo pouze vy, pokud firmu zakládáte sám. Pro zápis do OR budete potřebovat společenskou smlouvu,živnostenské oprávnění,výpisy z rejstříku trestů všech jednatelů nebo pouze vás,výpis z katastru nemovitostís uvedením, kde bude firma sídlit, listinu o splnění vkladových povinnostía čestná prohlášení jednatelů, že jsou způsobilí k provozování živnosti.

Není toho málo, proto si to raději někam sepište a před návštěvou rejstříkového soudu si to ještě několikrát zkontrolujte, zda máte skutečně vše. Nechcete se přece několikrát vracet!

Nutnost mít splacených minimálně 30 % ze všech vkladů

Výše jsme se zmínili, že rejstříkovému soudu budete muset doložitlistinu o splnění vkladových povinností. Jedná se o to, že před zápisem do OR je nutné mít splacenýchminimálně 30 % ze všech vkladů. Tato podmínka je dána zákonem. Splacení vkladu doložíte potvrzením z banky a prohlášením správce vkladu.

Aby to ale nebylo jednoduché, existují ještě výjimky. Například pokud je výše základního kapitálu 200 000 Kč, musí být splaceno před zápisem do OR alespoň 100 000 Kč(tedy 50 %). Pokud zakládáte firmu sami, musíte mít splacenou celou výši vkladů.

Co se bude dít po zápisu do OR?

Uběhlo pár dnů a vaše společnost se konečně hrdě nachází v obchodním rejstříku? Pak vám můžeme gratulovat - právě jste založili svou vlastní společnost! Nyní už zbývá pár posledních formalit, na které je potřeba myslet:

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace