založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Jaké jsou důvody pro pořízení virtuálního sídla?

Jaké jsou důvody pro pořízení virtuálního sídla?

Virtuální sídlo společnosti je skvělou volbou pro spoustu podnikatelů. Pokud totiž nechcete utrácet desetitisíce korun za klasické sídlo společnosti, můžete zvolit právě virtuální sídla firmy. Jaké jsou však další důvody pro pořízení virtuálního sídla? Jsou to pouze finanční důvody, které k nim lákají tisíce firem ročně, anebo se jedná ještě o něco dalšího? Tomu se podíváme na zoubek právě zde.

Finanční úspora

Než se ovšem pustíme do dalších důvodů, proč je pořízení virtuálního sídla společnosti výhodné, zůstaneme ještě na chvíli u finanční úspory.

Pouze úspora za kancelářské prostory je totiž obrovská. Jen si spočítejte, kolik byste zaplatili za samotné kancelářské prostory, pokud byste si je pronajímali například v centru Prahy. Pronájem takových prostor by činil několik desítek tisíc korun měsíčně. A to nemluvě o sumě za zaměstnance, které byste zde museli mít. Připočtěte si k tomu navíc ještě částku za energie a dostáváme se klidně na statisíce korun měsíčně.

Tyto peníze si ale s virtuálním sídlem můžete nechat. Pronájem virtuálního sídla, a to například i v centru Prahy, stojí jen okolo stovek korun měsíčně. Pokud tedy nic jiného, finanční úspora je skutečně pádný důvod, proč si zřídit virtuální sídlo společnosti.

Skvělý odrazový můstek

Pro začínající firmu je to také perfektní odrazový můstek. Mladé firmy totiž většinou nemají milióny korun, aby si zařídili vlastní kancelářské prostory. Proto začínají právě ve virtuálním sídle společnosti, což ale rozhodně není špatně. Virtuální sídlo společnosti může taková společnost využívat tak dlouho, dokud se nepostaví na vlastní nohy a nezíská dostatečný kapitál pro vlastní kanceláře.

Prestižní adresa

Zároveň s virtuálním sídlem získáte jednu z nejprestižnějších adres v České republice. Nebudeme si totiž nic namlouvat. Sídlit se svou společností v centru Prahy je dnes vysoce prestižní záležitost. Ovšem finančně je to dosažitelné jen pro hrstku vyvolených. Díky virtuálnímu sídlu ale můžete mít i vy firmu v centru Prahy.

Anonymita

S virtuálním sídlem navíc získáváte určitou dávku anonymity. Na jedné adrese totiž může sídlit až tisíce firem, a tak bude poměrně složité dohledat konkrétně vaši firmu. Na jedné straně je to tedy obrovská výhoda, ale na druhou stranu je to také nevýhoda. Nemohou vás totiž najít jak úřady, tak ale ani zákazníci. Pro ty tak v tu chvíli můžete být najednou nedůvěryhodný subjekt. V tomto ohledu je to tedy dvousečné.

Povinnost vlastního sídla společnosti

A na závěr je hlavním důvodem pro pronájem virtuálního sídla společnosti také povinnost mít jako firma nějaké sídlo. Každá firma v České republice totiž musí mít sídlo společnosti. Ať už se jedná o velkou či malou firmu, ať už se zabýváte čímkoliv, každá firma musí mít své sídlo pro zápis do obchodního rejstříku. Tuto povinnost můžete splnit právě s virtuálním sídlem společnosti. Pokud tedy nepotřebujete fyzické prostory pro vykonávání své podnikatelské činnosti, můžete se spolehnout právě na virtuální sídlo. 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace