založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Kolik společností bývá zapsáno v jednom virtuálním sídle?

Kolik společností bývá zapsáno v jednom virtuálním sídle?

Virtuální sídla společností zažívají v posledních letech obrovský boom. Aktuálně chce mít své virtuální sídlo každá druhá firma. Využívá je pestrá škála firem, od těch nejmenších až po ty největší. Stále totiž pro podnikatele zůstává podmínka uvést při zakládání společnosti sídlo firmy do zakladatelských listin a do obchodního rejstříku. Bez toho vaše firma vůbec nemůže existovat.

Ovšem, kdo dnes má dostatečné finanční prostředky na vlastní kancelářské prostory?! V tu chvíli proto přichází na scénu virtuální sídlo společnosti, které odvede stejnou službu a ještě je mnohem levnější. Kolik firem tedy může být v jeden moment zapsáno na jedné adrese?

Nejoblíbenější virtuální sídla jsou v Praze

Nejvíce virtuálních sídel na kilometr čtvereční najdete již několik let v Praze. Nejen, že je zde největší koncentrace firem, ale také proto, že si tak firmy zvyšují svou prestiž. Pokud totiž nepotřebujete fyzické pracovní prostory, působí například adresa na Praze 1 velice luxusně.

Avšak virtuální sídla společností nemají neomezené kapacity. Proto se klidně může stát, že na jedné adrese sídlí více společností najednou. Nejvíce ceněné, nejdražší a nejluxusnější jsou logicky potom ta sídla, kde se nachází méně společností.

Kolik společností bývá zapsáno na virtuálním sídle?

Kolik společností může být zapsáno v jednom virtuálním sídle? Obecně platí pravidlo, že čím starší virtuální sídlo je, tím více společností v něm sídlí. Rekordmanem virtuálních adres je dnes činžovní dům v pražské Rybné ulici č. 24, kde je zapsáno přes 3 746 firem. V roce 2015 mělo téměř deset procent předzaložených (ready-made) společností adresu právě v ulici Rybná.

Reálně by se zde nikdy nevešli, ale papírově ano. V pražské Kaprově ulici takto sídlí přes 1 700 firem. Mezi exponované pražské adresy patří také Kubelíkova 42, kde sídlí přes 1 600 společností.

Čím více firem, tím menší důvěryhodnost

Ovšem sídlit na takovém místě není dvakrát nejrozumnější. S tisíci firmami na jedné adrese totiž klesá vaše důvěryhodnost. Například finanční správa automaticky vnímá firmy s virtuálním sídlem jako potenciálně rizikovější. A o vašich zákaznících ani nemluvě.

Pokud se tedy chcete něčemu takovému vyvarovat, už dopředu se informujte u svého poskytovatele virtuálních sídel a domluvte se na adrese, která nebude tolik exponovaná.

Nikdy na dané adrese nebudete sám

Bohužel se ale budete muset smířit s tím, že na dané adrese nikdy nebude vaše firma sídlit sama. Vždy si ale můžete vybrat takovou, která čítá méně obchodních společností.

A není samozřejmě problém po čase virtuální sídlo společnosti změnit. Pokud by se tedy začalo více zaplňovat, jednoduše si najdete jinou adresu pro vaši firmu. Na druhou stranu ale nezapomínejte, že se změnou virtuálního sídla souvisí mnoho administrativních záležitostí, a proto je lepší někde zakořenit na delší dobu. 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace