založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Legalita virtuálního sídla společnosti

 

Narazili jste na možnosti virtuálního sídla společnosti?Zaujalo vás, že se tímto místem mohou firmy prezentovat, ač zde reálně vůbec nesídlí? Jak to, že jsou virtuální sídla společností legální formou podnikání? Je tato možnost vůbec povolená? Pojďme se na virtuální sídla společností podívat z pohledu zákona. Pro mnohé jsou totiž virtuální kanceláře stále trnem v oku, ovšem zákon nám v tom udělá jasno.

Legalita virtuálního sídla společnosti

Legalita sídla firmy formou virtuální kanceláře je ukotvena v zákoně č. 89/2012 Sb., v občanském zákoníku. V tomto zákoníku v § 136 - 143 je jasně uvedeno, že virtuální sídlo společnosti je zcela legální.

Pro své podnikání mohou virtuální sídlo zvolit jak fyzické, tak i právnické osoby. Toto sídlo může být odlišné od místa, ve kterém skutečně probíhá jejich práce. Pouze je nutné řádné označení sídla názvem firmy a identifikačním číslem na dobře viditelném místě, na schránce a na zvonku.

Virtuální sídlo a veřejné rejstříky

Jakmile máte virtuální sídlo společnosti či vašeho podnikání pronajaté, musíte jej uvést do obchodníhoaživnostenského rejstříku. Jen na základě tohoto zápisu můžete začít podnikat. Virtuálním sídlem se následně budete všude prokazovat a prezentovat - na smlouvách, na webu, na důležitých listinách apod.

Legalita vs. vhodnost

To, že je virtuální sídlo společnosti legální, ovšem ještěneznamená, že byste si jej měli za každou cenu zřídit. Stále má totiž kolem sebe jistou auru kontroverze a nedůvěry. Přece jen je to místo, kterým se daná firma prezentuje a přitom se zde vůbec nenachází. Často takové firmy naráží na problém osobních návštěv například ze stran úřadů či zákazníků, kteří v takových sídlech nenajdou nic.

Dalším obrovským problémem je fakt, že se v takových sídlech společností nachází klidně i stovky, nebo tisíce firem najednou. Mezi exponované pražské adresy patří například Kubelíkova 42, kde sídlí přes 1 600 společností. Ať už se na takovém místě snažíte sebevíc, rozhodně nepůsobíte věrohodně. Na takové adrese se totiž snadno ztratí i pokoutná firma. A bohužel léty zkoušená trpělivost zákazníků s pochybnými firmami již přetekla.

Výhody virtuálního sídla společnosti

Na druhou stranu mají virtuální sídla firem spoustu nespornýchvýhod, kterým se nic jiného nevyrovná. Virtuální sídlo společnosti můžete využít například tehdy, když chcete sídlit na lukrativní adrese. Tyto kanceláře si můžete pronajmout ve chvíli, kdy si klasické sídlo společnosti nemůžete z finančního hlediska dovolit. Virtuální sídlo dokáže výrazně usnadnit podnikánízačínajícím podnikatelům, kteří by v opačném případě nemohli na trh vůbec vstoupit. V Čechách využívá virtuální sídla až 10 %všech fungujících společností.

Jak se tedy říká, každá mince má dvě strany. Je jasné, že se asi nikdy virtuální sídla společností nedostanou na výsluní popularity a nikdy nebudou sklízet vřelé ovace. Dokud totiž budou existovat pokoutné firmy, které to se svým businessem nemyslí příliš vážně, budou i virtuální sídla považována za jejich úkryt. Je to ale samozřejmě pouze jen jeden úhel pohledu. Více informací o virtuálních sídlech společností najdete zde.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace