založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Mohu krátkodobě využít prostory virtuálního sídla?

Mohu krátkodobě využít prostory virtuálního sídla?

Každá firma v České republice musí mít své sídlo společnosti. Avšak mohou nastat chvíle, kdy chcete využít cizí kancelářské prostory, například kvůli rekonstrukci těch vlastních. Zároveň OSVČ se povinnost vlastního sídla společnosti netýká, ovšem i oni mohou potřebovat občas pracovat mimo domov. Naše hlavní otázka pro tento článek tedy zní - můžete i krátkodobě využít prostory virtuálního sídla?

Co znamená krátkodobě?

V tomto případě krátkodobě znamená jen na pár dnů. Pokud byste totiž využívali virtuální sídlo společnosti déle, řekněme několik měsíců, vyplatil by se vám už klasický pronájem. Ovšem zde hovoříme o skutečně krátkodobém užívání v řádech jen několika dnů, nebo dokonce hodin. Je tedy možné jen na takovou krátkou chvíli využívat prostory virtuálního sídla?

Jen na pár dnů?

Tato možnost zde skutečně je. Ano. Není to sice běžné, ale některé společnosti, pronajímající virtuální sídla společností, skutečně umožňují i jejich krátkodobé fyzické využívání. Je jasné, že takové sídlo společnosti nebudete s největší pravděpodobností nikde uvádět, avšak i takováto krátkodobá pomoc v podobě poskytnutí prostoru k práci se vám může hodit. Jedná se svým způsobem o jinou formu coworkingu.

Ano, ale...

Na druhou stranu tyto služby nejsou zcela běžné, a tak se neobejdou bez komplikací. Nejprve je nutné se na takovém pronájmu s danou společností dopředu domluvit. Dále je nutné si předem stanovit podmínky, za jakých k pronájmu dojde. A zatřetí nesmíte zapomínat na cenu takového pronájmu, kterou byste si měli pozorně hlídat. Cena krátkodobého pronájmu totiž může být v některých případech dokonce i vyšší, než za ten dlouhodobý. Proto si to řádně ohlídejte.

K pronájmu získáte i něco navíc

Ke svému pronájmu ovšem můžete dostat i něco navíc. Daná společnost vám může ke krátkodobému pronájmu poskytnout prostory zasedacích místností, školících místností nebo projekčních místností.

Kromě tedy obyčejných kanceláří můžete mít k dispozici plně funkční komplexní kancelářské prostory, které můžete krátkodobě využívat. To se hodí zejména těm, kteří plánují na krátkou dobu například meeting s obchodními partnery nebo pro účely kontroly z finančního či živnostenského úřadu.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace