založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Poradna

Jak funguje pošta u sídla/virtuální kanceláře:

Zpracování pošty na virtuálním sídle či virtuální kanceláři je individuální dle lokality. Doručená pošta se vyzvedává v pravidelném intervalu a je k dispozici na adrese: Revoluční 762/13, Praha 1 - Nové Město po telefonické nebo mailové dohodě.

Co je virtuální sídlo/sídlo firmy nebo místo podnikání OSVČ:

Virtuální sídlo je adresa, která existuje ve skutečnosti. Zapisuje se do obchodního rejstříku, do společenské smlouvy a firma se jí navenek prezentuje. To znamená, že na této adrese vy skutečně sídlit nebudete. Jak je virtuální sídlo vybavené už většinou závisí na tom, kdo vám jeho pronájem zprostředkuje. Toto sídlo totiž vždy označeno stejně tak, jako byste v něm skutečně se svou firmou pobývali. 

Kde a jak u virtuálního sídla označené sídlo společnosti?

Označení sídla společnosti vždy splňuje podmínky živnostenského zákona nebo také zákona o obchodních korporacích. Sídlo společnosti bývá označené na 2-4 místech zároveň: 

Na označení se můžete domluvit právě u obchodníka, kde sídlo kupujete. Ten by toto značení měl zpravidla zajistit za vás. Samozřejmě si značení můžete i zkontrolovat, protože pokud by bylo nedostatečné, tak právě vy obdržíte nepříjemnou pokutu.  

Úprava sídla firmy tedy podléhá příslušným zákonům a orgánům, které správné označení mohou kontrolovat. Aby nedošlo k nějakým nepříjemnostem, je označení pronajaté jednotky z naší strany 1x týdně kontrolováno zaměstnancem naší společnosti.  

Kolik společností bývá zapsáno na virtuálním sídle?

Protože virtuální sídlo je oblíbená a mezi podnikateli hojně využívaná služba a Praha nemá neomezené kapacity, stává se, že na jedné adrese sídlí i více firem. Nelze však říci, kolik přesně firem jedno a to samé sídlo využívá. Počet společností zapsaných u jednoho sídla se samozřejmě liší.

Jaké služby jsou obsaženy ve službě poskytnutí sídla?

V rámci poskytnutí sídla společnosti, klient obdrží následující služby.

  • označení sídla společnosti dle živnostenského zákona. Nemovitost je označena aktuální obchodní firmou klienta, a jejím identifikačním číslem. Dle individuálních požadavků je možno doplnit i kontakt na klienta či další údaje. Toto označení je kontrolováné 1x týdne po celou dobu trvání předplatného.
  • vyhotovení a dodání 1x kopie souhlasu s umístěním sídla. Souhlas je ve formátu který akceptují jak živnostenské úřady tak i městské a obchodní soudy v ČR. Každý souhlas je omezen dobou trvání předplatného a je opatřen úředně ověřeným podpisem majitele nemovitosti.
  • K základní službě by si každý klient měl vybrat dosílku či odnášku pošty. Pokud tak neučiní, je pošta z virtuálního sídla vybírána 1x týdně, a odvážena do naší kanceláře. Zde je pošta skladována a je k dispozici k vyzvednutí v pracovní dny od 10 do 16 hodin.

Jaké jsou důvody pro pořízení virtuálního sídla?

Důvodů pro pořízení virtuálního sídla je několik.

  • úspora nákladů na podnikání - Existuje řada oborů či začánajících firem, které nepotřebují k provozu vlastní kanceláře. Někdo pracuje u klienta, někdo v kavárně, na ulici, nebo třeba doma. V takovémto případě by bylo zbytečné platit za opravdové kanceláře, zvláště v situaci, kdy cena za m2 dosahuje v moderních lokalitách až 500 Kč měsíčně! Virtuální sídlo je tak v vítanou možností jak splnit zákonem dané podmínky z hlediska sídla společnosti, a zároveň ušetřit náklady při podnikání.
  • anonymita vůči okolí - Zvědavost a závist sousedů a cizích lidí jistě není nic nového. Sídlo společnosti musí být viditelně označeno údaji společnosti a tak v případě sídla společnosti například v bytě, okamžitě každý ví v čem podnikáte. Díky povinnosti zveřejňovat každoročně účetní uzávěrku může během okamžiku každý vědět i kolik vyděláváte. Proč si tedy dávat cedulku společnosti na byt, když můžete využít virtuální sídlo?
  • Prestižní adresa - častý argument hlavně pro mimoměstské majitele společností. Adresa společnosti v malé vesnici může odradit leckterého zákazníka a naopak adresa v centru Prahy (například naše sídlo na Praze 1) může důvěru ve Vaši společnost posílit
  • Daňové kontroly - finanční uřad je místně příslušný sídlu společnosti a místu výkonu činnosti společnosti. Pokud tedy budete mít virtuální sídlo například na Praze 1, budete spadat pod Finanční úřad pro Prahu 1. Vzhledem k počtu subjektů v Praze je pak velice nepravděpodobné, že by do Vaší společnosti přišla daňová kontrola. 

 

 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace