založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Poskytnutí sídla společnosti ve velkých městech

 

Každá obchodní společnost v České republice musí mít své sídlo, a to i ta vaše. Bez ohledu na to, jak velkou společnost řídíte, nebo jak dlouhou tradici má, musí mít bezpodmínečně své sídlo.

Sídlo společnosti si můžete koupit, sjednat či pronajmout ještě před samotným založením společnosti, anebo pak klidně i během jejího fungování. Podstatnou otázkou zůstává - kde se bude sídlo vaší firmy nacházet?Bude to v hlavním městě, anebo někde na venkově? Bude velké, nebo malé?

Pojďme společně zjistit, jaké aktuálně máte možnosti.

Sídlo společnosti může stát kdekoliv

Pokud si sídlo společnosti kupujeteza své vlastní finance, můžete si jej samozřejmě koupit kdekoliv po celé České republice.

Hodí se vám více v hlavním městě? Pak si jej klidně zřiďte přímo v centru Prahy.
Hodí se vám spíše někde na venkově? Pak určitě neváhejte a zřiďte si jej někde na vesnici. V tomto ohledu nejste nijak svázáni ani omezeni. Záleží pouze na vás, vašich potřebách a požadavcích.

Lukrativní místa pro virtuální sídlo společnosti

Jestliže nemáte dostatek vlastních financí, bude nejlepší si sídlo firmy pronajmout. K tomuto účelu vám poslouží buď klasické kancelářské prostory, anebo virtuální sídlo společnosti.

Kancelářské prostory se dají dnes pronajmout prakticky po celé republice. Už i v menších městech najdete ideální podnikatelské prostory k pronájmu. Stačí trochu hledat a určitě i vy narazíte na vhodné kanceláře.

U virtuálních kanceláří není situace až tak jednoduchá.Virtuální kanceláře se totiž pronajímají stále spíše ve větších městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Olomouc či Kladno. V menších městech je to zatím rarita než pravidlo.

Proto si velmi dobře rozmyslete, v jakém typu sídla chcete, aby vaše společnost sídlila, a podle toho si vyberte město, ve kterém budete sídlit. Například nejprestižnější adresou pro vaši firmu je stále ta pražská.

Cena za pronájem sídla společnosti

Cena za pronájem sídel společností se velmi liší. Záleží nejen na velikosti daných prostor, ale také službách, které si společně se sídlem sjednáváte. Například pronájem klasických kancelářských prostor, jakožto sídla vaší společnosti, vás může vyjít na několik desítek tisíc až stovky tisíc korun měsíčně.

Naopak virtuální sídla společnosti nestojí ani tisíc korun měsíčně. Je to ale logické.

U virtuálního sídla společnosti si pronajímáte pouze danou adresu, kterou se následně můžete prezentovat, jakožto vaším sídlem společnosti. Naproti tomu u klasických kanceláří si pronajímáte nejen danou adresu, ale také prostory, ve kterých následně můžete fyzicky pracovat a podnikat. V tom je tedy obrovský rozdíl.

Jak nepřijít při pronájmu virtuálního sídla o své peníze?

Pokud si pronajímáte klasické kancelářské prostory, je jasné, že si zde ohlídáte, zda jsou dostatečně prostorné, zda se v nich nachází vše deklarované dle nájemní smlouvy, zda jsou kompletně vybavené a zda odpovídají i svým stavem vašim požadavkům.

Avšak u virtuálního sídla společnosti to není tak jednoduché. Většinou se zde totiž reálně nepohybujete, a tak si tyto skutečnosti nemůžete fyzicky zkontrolovat. Ještě než si proto virtuální sídlo společnosti pronajmete, zjistěte si, nebo si přímo fyzicky zkontrolujte, zda se virtuální sídlo skutečně nachází v prostorách k tomu určených, tedy v nebytových prostorách zařízených jako kanceláře. Nesmí se jednat o žádný sklep či garáž! Virtuální sídlo společnosti navíc musí být náležitě označeno. To si proto také po jeho pronajmutí zkontrolujte.

Co je lepší - klasické kanceláře nebo virtuální sídlo společnosti?

Která z těchto variant je pro vás ta nejlepší?Měli byste si sídlo firmy koupit, pronajmout si klasické kanceláře, anebo jsou nejvýhodnější virtuální kanceláře?

Co se týče ceny, tak jednoznačně vítězí virtuální sídlo firmy. Za něj platíte pouhých pár stovek korun měsíčně, což je částka, které se nevyrovná žádné jiné sídlo společnosti nebo kancelářské prostory.

Pokud ovšem potřebujete na daném místě fyzicky pracovat a trávit zde svůj pracovní čas, nebude pro vás virtuální sídlo společnosti to pravé ořechové. V takovém případě uděláte lépe, pokud si pronajmete klasické kanceláře, anebo si rovnou koupíte nemovitost pro své podnikání. Pak už záleží pouze na vás, vašich finančních možnostech a vašich požadavcích.

Koupě nemovitosti je sice v první chvíli finančně velice náročná, ale za dané prostory následně příliš nezaplatíte v podobě měsíčních výdajů. Naopak za pronájem kanceláří nezaplatíte na začátku žádné horentní sumy, ovšem měsíční nájemné není zrovna nejlevnější záležitostí.

Záleží tedy pouze na vás. Každá varianta má něco do sebe a každá možnost je určitě dobrá. Je jen na vás, pro kterou se rozhodnete.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace