založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Prostory virtuálního sídla společnosti

Prostory virtuálního sídla společnosti

Virtuální sídlo společnosti je velice specifické místo. Je to místo, většinou se jedná o kancelářské prostory, které máte oficiálně zapsáno jako sídlo vaší firmy, ovšem nikdy zde skutečně nepracujete. Tato adresa je pouze formálně uvedená v obchodním rejstříku, ve společenské smlouvě a firma se jí navenek prezentuje, ale vy zde reálně nepracujete. Na této adrese tudíž skutečně sídlit nebudete. Čím se tedy odlišují prostory virtuálního sídla společnosti od klasického sídla? A jaké náležitosti by měly splňovat?

Základní definice virtuálního sídla společnosti

V České republice máte jako firma povinnost uvést při založení obchodní společnosti nějaké její sídlo. Ne všichni ovšem takové prostory mají k dispozici nebo je vůbec chtějí mít.

Někomu stačí pouze adresa na papíru, ale pracuje přitom z domu. V takovém případě přichází na scénu virtuální sídlo společnosti, které přesně toto splňuje. Oficiálně jej máte uvedené jako sídlo své společnosti, vaše firma se jím prezentuje navenek, máte jej zapsáno v obchodním rejstříku, ale nikdy zde nemusíte fyzicky jít a pracovat zde. Daná adresa na druhou stranu ale skutečně někde existuje.

Co musí být ve virtuálním sídle společnosti?

Jelikož je to pořád vaše sídlo společnosti, musí mít určité náležitosti. Základem je viditelné označení sídla společnosti venku na budově, na poštovní schránce a na zvonku.

Dále byste zde měli mít zajištěné přebírání pošty a vyřizování telefonátů. To všechno vám většinou nabídne společnost, od které si virtuální sídlo pronajímáte.

Co je ve virtuálním sídle?

A co se nachází uvnitř kancelářských prostor virtuálního sídla společnosti? To už je velmi individuální. Jak je virtuální sídlo vybavené totiž závisí na tom, kdo vám jeho pronájem zprostředkuje. Zpravidla se jedná o nějaký nebytový prostor, který je vhodný k podnikání.

Společnosti většinou pronajímají kancelářské prostory, které jsou vybavené základním nábytkem. Někdy je také možné pronajmout si krátkodobě třeba reprezentativní prostory, kde se mohou konat například konference nebo přednášky.

Jak zajistit zákonné požadavky?

Jak zajistit, že ve virtuálním sídle bude skutečně vše, co v něm má být? Tedy například řádné označení sídla společnosti na budově? Jednoduše! Zeptejte se na to společnosti, od které si virtuální sídlo společnosti pronajímáte. Většinou vám však bude tento servis nabídnut automaticky k pronájmu.

A pokud budete chtít, můžete se zde dokonce někdy zastavit a skutečně zde pracovat. Opět záleží pouze na domluvě a konkrétních prostorách, které jste si pronajali. Ještě před objednáním sídla si jej proto prohlédněte a na všech detailech se domluvte s obchodníkem. 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace