založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Sídlo společnosti: Kam jej umístit?

Sídlo společnosti: Kam jej umístit?

Sídlo společnosti je živoucím organismem pro každou firmu. Jedná se o místo, odkud budete vyřizovat poštu, kde budete uzavírat obchodní smlouvy, nebo o místo, které bude figurovat na všech listinách a smlouvách. Možná se to zdá jako okrajová záležitost, ale i na jeho poloze hodně záleží.Kam jej tedy umístit, aby splňovalo všechny vaše požadavky?

Blízkost ke klientům

Na prvním místě rozhodně stojí vaši klientiazákazníci. Bez nich by vaše podnikání nemohlo fungovat.

Někdo si totiž od vás dřív či později bude chtít koupit nějaký produkt nebo objednat nějakou službu. Pokud je navíc pro vás každodenní kontakt se zákazníky základním kamenem úspěchu,pak by mělo sídlo společnosti stát na co nejlépe dostupném místě.

Může to být centrum města, místo blízko obchodního centra, uprostřed sídliště nebo třeba na vesnici. Při rozhodování, kam sídlo společnosti vlastně umístíte, kalkulujte také s oborem, ve kterém podnikáte.

Blízkost pro zaměstnance

Zároveň ale musí být sídlo společnosti blízko pro vaše zaměstnance. Nechcete přeci, aby dojížděli několik hodin do práce a pak zase několik hodin domů. To by je brzy přestalo bavit a začali být nevrlí a neefektivní při práci.

Proto zajistěte, aby i vaši zaměstnanci měli k vám do sídla firmy blízko. Můžete jim například zajistit rezervovaná parkovací místa, aby cesta do práce byla maximálně pohodlná.

Maximální bezpečí

Samozřejmě i bezpečnostby na tomto místě měla být na vysoké úrovni. Tím tuplem, pokud skladujete drahé zařízení, komponenty nebo máte v kanceláříchluxusní vybavení.

Pevnými dveřmi počínaje a kamerovým systémem konče. Možností, jak zabezpečit sídlo společnosti, je mnoho. Už jsme jim věnovali celý jeden článek. V něm najdete všechny potřebné informace, jak dostatečně zabezpečit vaši firmu.

Exkluzivní adresa

Ovšem sídlo společnosti není jen místem, kde budete podnikat, je to také místo, které se objeví na řadě smluv a dokumentů. Proto mnozí podnikatelé pohlíží i na jeho exkluzivitu.

Ty nejexkluzivnější adresy jsou tradičně v centrech měst, potažmo přímo v hlavním městě. Pokud vaše společnost sídlí na některém z těchto míst, můžete si být jisti, že máte tu nejblyštivější adresu sídla společnosti.

Cena

Než se ale pustíte do stěhování do centra města nebo do Prahy, pamatujte také na to, že s exkluzivitou takové adresy přichází i vyšší cena. A ta je bohužel poměrně důležitým faktorem pro výběr sídla společnosti. Budete zde totiž muset buď platit měsíční nájemné, nebo investovat do dané nemovitosti. Proto se při výběru místa společnosti řiďte i tím, s jakým rozpočtem vlastně můžete pracovat.

Virtuální kancelář

A na závěr zde nemůžeme nezmínit virtuální kanceláře. Pokud totiž nepotřebujete fyzické místo, kde by se scházeli všichni vaši zaměstnanci, kde byste přijímali návštěvy a zákazníky a kde byste fyzicky pracovali, pak si můžete zařídit virtuální sídlo společnosti.

Jedná se o kanceláře, které skutečně někde stojí a existují, kde ovšem vy pracovat nechodíte. Je zde pouze nějaký člověk, který přijímá vaši poštu a vyřizuje případné návštěvy. Pro vás tedy virtuální kancelář slouží jen jako položka v obchodním rejstříku nebo jako hlavička dokumentů a smluv. Zároveň jsou virtuální kanceláře mnohem levnější než například pronájem sídla společnosti v Praze nebo třeba koupě celé nemovitosti.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace