založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Virtuální sídlo společnosti: Je to legální?

Virtuální sídlo společnosti: Je to legální?

Virtuální sídlo společnosti. Místo, kde může být naráz zapsáno klidně tisíce firem. Místo, kde se fyzicky nepohybujete. Místo, kde se reálně nenachází žádný váš zaměstnanec. Je to ale také místo, kde máte zapsáno sídlo firmy. Je takové sídlo vůbec legální? Lze takové místo považovat za morálně správné? Můžete firmě s virtuálním sídlem důvěřovat? A neuškodí virtuální sídlo dobré pověsti vaší firmy?

Je virtuální sídlo legální?

Ač se to může zdát překvapují, tak ano, virtuální sídlo společnosti je legální variantou, jak vést své podnikání. I když to každému může připadat všelijaké, ani tisíce firem uvedených na stejné adrese není zakázáno. U nás v Čechách i v dalších státech za hranicemi se tak jedná o zcela legální řešení.

Chování firem není vždy košer

Co už potom nemusí být zcela legální a podle předpisů, je samotné chování daných firem. Nebudeme si nic nalhávat. Za virtuální sídlo společnosti se mohou firmy jednodušeji schovat. Pokud totiž mají kancelář někde, kde sídlí tisíce dalších společností, je jasné že bude mnohem složitější vypátrat majitele a řešit s nimi nějaké problémy. Za to ovšem samotné virtuální sídlo společnosti nemůže. Výše pronájmu, typ prostor a jejich vybavenost žádné podvody nepáchá. Vždy je to jen na lidech, kteří danou firmu vlastní a řídí.

Virtuální sídlo jako skvělý start

Na druhou stranu ale existuje spousta poctivých a čestných podnikatelů, kteří ovšem bohužel nemají dostatek finančních prostředků pro koupi vlastních kancelářských prostor. Tudíž začínají ve virtuálním sídle společnosti.

To ovšem nic nemění na faktu, že podnikají poctivě, řádně odvádí daně a nijak neobchází zákon. Ač tedy mohou být virtuální sídla šikovnou zástěrkou, jsou v prvé řadě perfektním startovacím bodem, od kterého můžete odpíchnout své podnikání.

Virtuální sídla společnosti jsou po celém světě

Navíc se nejedná čistě o českou záležitost. S virtuálními sídly obchodních společností se můžete setkat po celém světě, a to i ve vyspělých zemích. Rozhodně se tedy nejedná o žádný výmysl šedé ekonomiky nebo daňových rájů! Virtuální sídla společností se hojně využívají třeba i ve Spojených státech amerických nebo ve Velké Británii.

 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace