založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Virtuální sídlo společnosti: Kde je označené sídlo firmy?

 

Abyste se během svého podnikání vyhnuli všem problémům, je potřeba postupovat přesně dle zákona. Jedním z mnoha nařízení je i povinnost mít řádně na viditelném místě označené sídlo společnosti. Toto označení musí mít všechny firmy v České republice, aby bylo na první pohled hned jasné, kdo v daném objektu sídlí, a o jakou firmu se jedná. Ne jinak je to i v případě virtuálního sídla společnosti. Jak byste jej měli správně označit? A kde se u virtuálního sídla nachází označení firmy? Na to si odpovíme právě zde.

Virtuální sídlo je stále sídlo

Ač se nejedná o fyzické kancelářské prostory, kam byste denně docházeli pracovat, stále je to vaše sídlo společnosti a jako takové musí být řádně označeno. Sídlo společnosti, a to i to virtuální, musíte na viditelném místě označit názvem firmy, jménem OSVČ a identifikačním číslem. Identifikační číslo společnosti vám přidělí příslušný živnostenský úřad.

Jak správně označit virtuální sídlo společnosti?

Virtuální sídlo společnosti označíte názvem firmy a identifikačním číslem na viditelném místě na fasádě domu. Zároveň označíte zvonek názvem firmy a také poštovní schránku, aby vám zde mohla docházet pošta. Celkem tedy označíte budovu, ve které se nachází sídlo vaší společnosti, třikrát. Zároveň pravidelně toto označení hlídejte. Označení sídla společnosti totiž musí být trvalé.

Může se stát, že označení někdo strhne nebo jinak poškodí, nebo že například tabulka s označením sídla společnosti vybledne. V takovém případě musíte označení okamžitě opravit. Sídlo vaší firmy musí být vždy za každých okolností dohledatelné.

Kdo zajišťuje označení virtuálního sídla společnosti?

Jelikož si firemní prostory pronajímáte, můžete se s daným majitelem domluvit také na zařízení označení sídla společnosti. Většina firem vám tuto službu nabídne v ceně za pronájem virtuálního sídla společnosti, takže nic neřešíte. Ovšem záleží pouze na vás. Pokud chcete, můžete se o označení sídla firmy starat sami.

Co musíte zajistit ve virtuálním sídle společnosti

Kromě řádného označení sídla společnosti musíte zajistit také pravidelné přebírání pošty, vyřizování telefonátů a případně komunikaci s hosty. Všechny tyto úkony opět zajistí majitel daného objektu, od kterého si virtuální sídlo společnosti pronajímáte. Na vás tedy zbývá jediná povinnost - řádně platit měsíční nájem za virtuální sídlo společnosti. 

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace