založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Vlastní firma: Podnikání na venkově

 

Ne každý je městský tvor, a tak někteří podnikatelé zůstávají na venkově. Takové sídlo společnosti má řadu výhod a předností. V tomto článku si popíšeme všechny z nich. Samozřejmě je každý člověk jiný. Někomu bude vyhovovat sídlo společnosti na venkově, jinému jen ve městě. Proto si z tohoto článku vezměte to, co vám bude nejvíce vyhovovat. Avšak konečné rozhodnutí je jen na vás.

Nízká cena

Jako největší výhodou je nízká cena za takové prostory. Ať už si na venkově pronajmete kanceláře, nebo si rovnou zakoupíte celou podnikatelskou budovu, bude vás to stát o několik desítek procent méně, než ve městě. Na venkově můžete jen na této položce ušetřit desítky tisíc korun. A to nemluvě o energiích a službách, které bývají na venkově také výrazně levnější.

Možnost dostavby

Dalším plusem je možnost expanze a rozšiřování daných prostor. Pokud vám stávající prostory přestanou vyhovovat, můžete je jednoduše rozšířit.

Na to můžete bohužel ve městě zapomenout. Ve městě jste totiž limitováni prostorem a nemůžete se jen tak rozhodnout, že rozšíříte výrobu třeba na vedlejší pozemek. V tom je tedy sídlo firmy na venkově opět výhodnější.

Klid, příroda, čisto

Nepopiratelným faktem je také větší klidnež ve městě. Můžete totiž mít firmu na okraji lesa, kde vás nikdo nebude rušit a budete tam mít dokonalý klid na práci. Občas zde sice lidé pracují s cirkulárkou nebo se sekačkou, ale rozhodně je zde klidněji než například v centru Prahy. Navíc zde není takové znečištění jako ve městě a budete tady mítblízko do přírody. Pokud jsou pro vás tyto parametry klíčové, je venkov jasnou volbou.

Na venkově, přitom blízko do města

A ani na venkově nemusíte být kilometry od civilizace. Stačí si najít vhodné místo, třeba 20 km od velkého města, a stále bude vaše firma pro mnoho klientů v dojezdové vzdálenosti. Pokud umístíte svou firmu blízko veřejné dopravy, budou k vám moct jezdit i lidé, kteří nevlastní auto.

Co je potřeba vědět do začátků

Než se ovšem odstěhujete na venkov, je potřeba to dobře promyslet. Budete zde mít dostatečnou klientelu? Bude vaše sídlo společnosti dostupné pro vaše zákazníky? Nepřijdete o většinu zakázek? Nebude pro vás sídlo společnosti na venkově handicapem? A budete mít i vy sami a vaši zaměstnanci blízko do práce?

To jsou všechno otázky, které je potřeba si zodpovědět. Jak si totiž jednou zřídíte sídlo společnosti na venkově, je pak složité a administrativně náročné jej měnit a přemisťovat do města.

Vždycky se můžete přestěhovat

Samozřejmě, že se můžete kdykoliv přestěhovat, ale bude vás to stát více času a peněz. Jak se říká „Dvakrát měř a jednou řež” v tomto případě platí dvojnásob. Sídlo společnosti na venkově by totiž nemělo být přítěží, ale naopak úlevou a pomocí. A pokud u něj najdete více negativ než pozitiv, raději se poohlédněte po komerčních prostorách ve městě.Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace