založení firmy od 9.900 Kč Virtuální sídla od 149,-Kč Trvalý pobyt v Praze od 199,- Kč

Začátek podnikání: Kancelář k pronájmu

 

Začínáte s podnikatelskou činností a hledáte si vhodné místo pro práci, pro vyřizování zakázek či schůzky s klienty? Pokud jste se již dívali po dostupných možnostech víte, že to není úplně jednoduché. Najít si vhodné podnikatelské prostory mnohdy zabere i měsíce neúnavného pátrání.

Když už nakonec vhodné prostory najdete, vyvstává další důležitá otázka, a to cena za pronájem. Ta se v mnohých případech šplhá až k vyšším desetitisícům za měsíc.

Pojďme si tedy společně projít možnosti, jaké aktuálně máte, legislativní požadavky, které musí kancelářské prostory splňovat, a v neposlední řadě také alternativy, které jsou mnohem levnější než klasický pronájem a které vám ušetří statisíce korun.

Kanceláře k pronájmu - Možnosti

Aktuálně na trhu najdete nespočet kancelářských prostor k pronájmu. Ať už pro osobní či podnikatelské účely, narazíte na podobné nabídky ve všech městech v České republice. Ovšem stejně jako je obrovský jejich počet, jsou obrovské také rozdíly mezi jednotlivými kancelářemi.

Některé jsou krásné, prostorné a slunné. Jiné jsou tmavé, malé a na naprosto nevhodných místech. Proto vám nezbývá, než si všechny kanceláře osobně projít a prohlédnout. Fotkám nevěřte, neboť ty mohou být v mnohých případech poupravené nebo dokonce jen ilustrační.

Podnikatelské kanceláře - Koupě nebo pronájem

Další možnost, která se vám v tomto ohledu otevírá, je koupě kancelářským prostor. Kancelář si totiž nemusíte za každou cenu pouze pronajímat. Můžete si ji také zakoupit. Pak bude pouze vaše a můžete si s danou nemovitostí dělat, co se vám jen zlíbí. Ale stejně, jako mají pronájem i koupě svá pro, tak mají i svá proti.

Pokud si budete kancelář kupovat, připravte si několik milionů korun. Nebude to rozhodně nic levného. Naopak u pronájmu nemusíte mít vůbec žádný vlastní počáteční kapitál, ovšem na druhou stranu si připravte tučnou sumu každý měsíc za nájemné. Pronájem kanceláří totiž může vyjít i na stovky tisíc korun měsíčně(pokud mluvíme o prostorných kancelářích v centru Prahy).

Kanceláře k pronájmu - Legislativní požadavky

Ať už se rozhodnete pro první či druhou variantu, pamatujte na to, žekanceláře musí splňovat také určité legislativní požadavky. Kromě bezpečnosti práce, hygienických pravidel a naprosto běžného pohodlí, se musí jednat o nebytové prostory.

Na to často spousta podnikatelů zapomíná. Vaše podnikání či vaše firma může sídlit pouze v nebytových prostorách. Tedy ne v žádných pochybných garážích, sklepích, v bytech ani nic podobného. V prostorách kanceláří by se měla nacházet toaleta, kuchyňka či koupelna. Takové prostory vám poskytnou potřebné zázemí pro vaši pohodlnou práci.

Kanceláře k pronájmu - Alternativa

Skvělou, levnou a jednoduchou alternativou ke koupi vlastních kanceláří nebo k pronájmů kancelářských prostor jsou virtuální kanceláře, neboli virtuální sídla společností. Jedná se o kancelářské prostory, které si pronajmete jakožto sídlo vaší společnosti. Tímto prostorem a touto adresou se bude vaše firma prezentovat, ale fyzicky zde nebudete docházet ani pracovat.

Cena za takový pronájem je naprosto směšná a pohybuje se jen v řádech stovek korun měsíčně. Virtuální kancelář si můžete pronajmout kdekoliv v České republice. Dnes se nachází virtuální sídla prakticky ve všech větších městech. Vhodnou variantou jsou jak pro začínající podnikatele, tak i pro zajeté firmy, které pouze hledají vhodné sídlo.

Zavoláme Vám zpět

(c) copyright 2017 by SEO optimalizace s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace