Založení společností | Prodej ready-made společností | Sídla firem | Trvalé pobyty | Výkup firem | Účetnictví

Sídla pro firmy
775 551 494

Jakou roli hraje sídlo společnosti u poskytování služeb?

Pokud nás sledujete pravidelně a čtete si naše články, víte, že sídlo společnosti je velmi důležitým stavebním prvkem každé firmy nebo každého podnikání. Výjimkou nejsou ani podnikatelé, kteří poskytují služby. Ať už se jedná o řemeslné činnosti, kosmetické služby, administrativu, gastronomii, finanční poradenství, prodej nebo třeba cestovní ruch. Jednoznačně budete potřebovat nějaké sídlo společnosti, kde tyto činnosti budete provozovat.

Jaké náležitosti by mělo mít sídlo společnosti u služeb?

Sídlo společnosti či podnikání by v tomto případě mělo být na nějakém dobře přístupném místě. Návštěvy zákazníků a klientů jsou pro vás naprosto klíčové. Služby totiž neposkytujete pro sebe, ale právě zákazníkům.

Dále musí být sídlo firmy řádně označeno názvem společnosti či jménem podnikatele a identifikačním číslem, aby bylo hned na první pohled jasné, že jsou u vás zákazníci správně. Identifikační číslo sídla firmy získáte na příslušném živnostenském úřadu.

Sídlo společnosti by také mělo být dostatečně velké, aby pojmulo adekvátní množství vašich zákazníků. Ovšem v tomto bodě záleží i na poloze sídla vaší společnosti. Například na vesnici si nebudete zařizovat obrovský kosmetický salon, který nikdy ani z poloviny nenaplníte. Naopak v Praze si nepostavíte malý salónek, do kterého se sotva vejdou dva lidi.

Jaká lokalita je pro sídlo společnosti nejvýhodnější?

Již jsme také zmínili, že by sídlo společnosti mělo být na nějakém dobře přístupném místě. Ovšem, kde takové místo najít?

V centru města, na sídlišti, u zastávky MHD, zkrátka blízko lidem. Záleží také na tom, jaké služby poskytujete.

Pokud jste kadeřnice, můžete svůj salon umístit i na menší sídliště, kde budete stříhat všechny ze širokého, dalekého okolí. Pokud poskytujete služby v oblasti gastronomie, bude pro vás nejlepší centrum města, kde se pohybuje nejvíce lidí. Nejvýhodněji se samozřejmě jeví sídlo společnosti v hlavním městě nebo v některém z krajských měst. Avšak ne všichni chtějí bydlet ve velkém městě. I to tedy zvažte a promyslete.

Sídlo společnosti vs. služby

Zároveň by mělo být sídlo společnosti dostatečně vybavené a hygienicky zajištěné. Pokud totiž nemáte dostatečně vybavené kanceláře, příliš to nevadí. Zajdete si prostě do papírnictví a máte vyřešeno.

Avšak u služeb to není tak jednoduché. Nemůžete se například sbalit uprostřed masáže a zajít do drogerie, protože jste si zapomněli koupit nějaký masážní olejíček. Vybavení sídla společnosti v případě služeb tak musí být 100%! Jen tak můžete poskytovat skutečně kvalitní a plnohodnotné služby.

Jsme tu pro Vás